Voľné pracovné miesta na pozíciu chyžná - upratovačka/upratovač. Zavolajte nám! +421 948 874 312

JE NAŠOU POVINNOSŤOU POMÁHAŤ TÝM, KTORÍ NAŠU POMOC POTREBUJÚ

Rozhovor s Martinom ZÁHOROM, predsedom predstavenstva spoločnosti SLOVCLEAN, ktorá je generálnym partnerom projektu nadácie ŽIJEM NAPLNO

Čím spoločnosť Slovclean prešla za ostatných sedem rokov spolupráce s Nadáciou DKC?

MZ: Rozvojom a ďalším rastom spoločnosti. Úspechmi aj neúspechmi, s ktorými sme sa museli popasovať. Veľkou výzvou počas obdobia kovidu. Stále rozvíjame naše podnikanie a snažíme sa prinášať našim klientom čo najkvalitnejšie služby. Zároveň som ja osobne (ale aj celé vedenie našej firmy) nastavený tak, že úspešní by mali vedieť vrátiť časť svojho úspechu spoločnosti. Podeliť sa o úspech. Pomôcť tým, ktorí si nedokážu pomôcť sami, pretože im zlyhalo to najcennejšie – ich zdravie, alebo jednoducho nemali v živote toľko šťastia ako ostatní. K takémuto zmýšľaniu a spôsobu podnikania musíte dospieť a dozrieť. My v SLOVCLEANE sme k nemu pred tými siedmimi rokmi dospeli a odvtedy je pomoc a filantropia našou neoddeliteľnou súčasťou.

Po období covidu nielenže naďalej finančne podporujete Nadáciu DKC, dokonca ste sa rozhodli navýšiť svoju podporu, čo si nesmierne vážime. Prečo ste sa tak rozhodli?

MZ: V našej podpore nadácie vidíme hlboký zmysel. Keď sme sa pred rokmi stretli, zapadlo to do seba ako puzzle – vy ste hľadali partnera pre svoj nový projekt ŽIJEM NAPLNO, my sme hľadali zmysluplný projekt, ktorý budeme dlhodobo podporovať. Finančné navýšenie našej podpory bolo len logickým vyústením našej spokojnosti s týmto úžasným projektom a našou snahou pomáhať deťom s ochorením srdca ešte vo väčšom rozsahu.

Aký je to pocit, keď viete, že vďaka vašej pomoci dostali v projekte ŽIJEM NAPLNO možnosť zlepšiť kvalitu života desiatky malých pacientov s ochorením srdiečka?

MZ: Nepopísateľný ☺ Sám som otcom troch detí, takže to vnímam veľmi osobne a citlivo. Keď ste zdravý, neviete si ani veľmi predstaviť, čím si choré deti a ich rodičia prechádzajú. Vážne operácie, zdĺhavá liečba, mesiace strávené v nemocnici – život sa vám otočí naruby… A keď nám potom príde správa z nadácie, že ďalšie deti dostali vďaka našej finančnej podpore „svojho“ špeciálneho pedagóga, ktorý sa im venuje doma po odchode z nemocnice, aby dohnali zameškané v škole, aby napredovali a mohli sa rýchlejšie vrátiť do školy, medzi svojich kamarátov, je to super pocit. Veď kým pani primárka Kováčiková. nepriniesla tento koncept starostlivosti o malých kardiologických pacientov z Ameriky, na Slovensku nič také neexistovalo. Dieťa prepustili z nemocnice a nikto neriešil, že vypadlo na mesiace zo školy, že operácia a liečba mohla na dieťati zanechať stopy. Som preto šťastný, že práve naša spoločnosť SLOVCLEAN stála pri zrode tohto unikátneho a takého dôležitého projektu na Slovensku.

Už druhý rok ste podporili aj iné projekty nadácie. Jedným z nich je aj projekt COGNITY CARE, ktorý spočíva vo využívaní virtuálnej reality. Ako vnímate zavádzanie nových technológií?

MZ: Som veľkým fanúšikom inovácií a technologických noviniek☺ Sledujem nové trendy a novinky aj rád skúšam. Keď sme sa od vás dozvedeli o virtuálnych okuliaroch pre malých kardiologických pacientov, ktoré by im pomohli lepšie psychicky znášať bolestivú prípravu na operáciu, ako aj následne doma zlepšovali ich rýchlejšie zapojenie do „normálneho“ života, neváhali sme ani minútu a aj tento projekt a konkrétne zakúpenie virtuálnych okuliarov pre detičky sme podporili.

Tento rok ste ako sponzor výraznou mierou prispeli aj na otvorenie úplne nového športového klubu „Srdiečko“ v Trenčíne a Banskej Bystrici. Pacienti s ochorením srdca majú tak možnosť športovať a súťažiť vo svojom vlastnom športovom klube. Čo vás k tomu viedlo, pomôcť aj tomuto projektu?

MZ: Nadácia a ľudia, ktorí v nej pôsobia a odvádzajú úžasnú prácu, nám za tie roky prirástla k srdcu☺ Viem, aké je dôležité, aby aj deti s ochorení srdiečka športovali. Je to dôležité pre ich fyzický rozvoj, ale aj po psychickej stránke, aby sa necítili odstrčené, alebo nebodaj menejcenné. Takže keď ste nám predstavili športový projekt Srdiečko, boli sme opäť pripravení podporiť aj túto časť celkovej skladačky našej pomoci pre vašich malých kardiologických pacientov.

Máte aj vy nejaký recept, ako sa starať o to svoje srdce?

MZ: Áno, mám, a prišlo to s pribúdajúcim vekom☺ Už pred niekoľkými rokmi som prestal fajčiť a začal som pravidelne športovať. V poslednom období sa venujem hlavne behu, dokonca som už absolvoval aj svoje prvé polmaratóny:) Beh je skvelý v tom, že sa vám dokonale prečistí hlava a často prídu práve vtedy aj nové nápady, ktoré sa nemajú šancu objaviť počas bežného pracovného zahltenia.

Som presvedčený, že je osobnou povinnosťou každého z nás starať sa o svoje zdravie, byť zodpovedný a zároveň je dôležité, aby sme sa nestarali len o seba, ale aby sme mali otvorené oči a hlavne naše srdcia a pomáhali tým, ktorí našu pomoc potrebujú.

Prečítajte si celý rozhovor tu.

Naši klienti

Vďaka dlhoročnému poskytovaniu kvalitných služieb s nami spolupracujú klienti z rôznych oblastí.